Doporučujeme: Instrumentální post-rock Broken Mind

Dvojité album plné instrumentálního post-rocku, ambientních melodií a křížení žánrů. To je „Broken Mind".

105
views

Pražský student, larper a hudebník, který si říká prostě Morteth, začal skládat hudbu v roce 2013. Tehdy své experimentální kousky strkal do šuplíku, než se v roce 2015 rozhodl zveřejňovat své výtvory na YouTube.

Jedna z jeho skladeb s názvem „Ruins“ se zalíbila tvůrcům populárního podcastu Welcome to Night Vale, který se prezentuje jako rádiová show pro fiktivní městečko Night Vale, uvádějící zpravodajství o bizarních událostech v něm.

V segmentu, kterému říkají „…and now, the weather“, zazní v každém díle skladba od různých nepříliš známých interpretů. ‚Ruins‘ se objevila v díle s názvem „What of the sea?“.

Od zveřejnění ve Welcome to Night Vale složil Morteth dalších 17 skladeb. Nyní vydává dvojité album s názvem „Broken Mind“, které rozdělil do dvou částí.

„Fantasies of a Broken Mind“ obsahuje skladby více rockové. Elektrické kytary, bicí a další nástroje laděné někdy do pochmurných, chvílemi až temných melodií („Lies and Betrayal“,„Left Alive“) jindy spíše cynické („The Glass is Cracked“, „Zero“), ale někdy i známky naděje („Darkness in White“ nebo „Hope“).

„Memories of a Broken Mind‘ je spíše akustická, ambientní. Nálada má spád od šťastných melodií za zvuků akustických kytar („Nostalgia“, „Forgotten Memories“), po depresivní smyčcové party a beznaděj („Don’t let it in“, „Short Lives of the People we Know“). V této části se objevuje též prodloužená verze zmíněné „Ruins“.

Recenze dvojalba se dočkáte, pokud najdeme hudebního recenzenta. Chcete být náš hudební recenzent? Ozvěte se nám na Facebooku. 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte svůj komentář
Vložte své jméno